Porse titulka
navigace: Hlavní strana » Magazín » Návody

Instalujeme nové PC díl 3 webové prohlížeče

Autor: eXp10it, 2009-01-06 21:36:50

Instalujeme nové PC díl 3 webové prohlížeče

Než začneme po instalaci Windows stahovat nový software z internetu, měli bychom si zajistit kvalitního prostředníka který nám umožní s internetem respektive s webovými stránkami a stahovanými soubory pracovat.

Pokud jste si pořídili Windows Vista, máte již předinstalovaný Internet Explorer 7 který se dá s přimhouřenýma očima považovat za moderní prohlížeč. Pokud jste si ale pořídili Windows XP (byť s posledním SP3) máte v základu k dispozici pouze Internet Explorer 6 – noční můru všech tvůrců webových stránek, bránu pro nenechavce kteří se snaží získat přístup k Vašim citlivým datům, nejpomalejší a zároveň nejméně kompatibilní browser který doporučuji ihned nahradit novým prohlížečem…

Protože se aktualizacím webových prohlížečů věnujeme opravdu často nebudu se dále rozepisovat o výhodách jednotlivých produktů. Volba dnes opravdu závisí jenom na Vás, všechny níže jmenované browsery jsou opravdu moderní, stabilní a bezpečné – přednost dejte třeba tomu který Vás nejvíce osloví svým uživatelským prostředím, rychlostí a nebo velikostí kterou zabírá na pevném disku. Instalace u všech probíhá rychle a bezproblémově a tak není důvod nevyzkoušet všechny.

Internet Explorer 7

Jak jsem se již zmínil, pokud jste nainstalovali Windows XP, pak máte předinstalován IE6. Ihned se ho zbavte a to nejlépe tak že si stáhnete a nainstalujete jeho mladšího bratříčka. Internet Explorer 7 je ke stažení zde.

IE7 instalace

Firefox 3

Již třetí generace populárního browseru Firefox je ke stažení dostupná zde. Jedná se o verzi 3.0.5, ale pokud by jste si stáhli starší instalátor pak Vás Firefox sám záhy přesvědčí o nutnosti aktualizace. Firefoxu se ve své době povedlo to co po dlouhé roky jiným prohlížečům (čti Opeře) ne – přesvědčil většinu lidí že se mají zbavit Internet Exploreru a tím popohnal i další významné hráče k dalšímu vývoji.

Firefox instalace

Opera 9.6.3

Dlouho vyvíjený prohlížeč z počátku populární především díky své rychlosti a hardwarové nenáročnosti. Dnes již opravdu vyspělý kus software… Opera 9.6.3 ke stažení zde.

Opera instalace

Google Chrome

Benjamínek mezi prohlížeči jímž chce společnost Google dobýt svět. Pokud trpíte nějakou tou paranoiou pak Vám možná tak trochu násilná instalace která na jedno kliknutí převezme z Vašeho stávajícího prohlížeče jak oblíbené stránky tak uložené hesla, ale i předvyplněné formuláře a historii. Na druhou stranu není proč nevěřit že vše probíhá férově a chrome je zdá se opravdu nejrychlejší prohlížeč na trhu. Google Chrome si můžete stáhnout zde.

Chrome nstalace

Apple Safari

Tak trochu „předesignovaný“ prohlížeč ve stylu Apple, který chytne za srdce určitě všechny jablíčkáře. Apple Safari si můžete stáhnout tady.

Safari instalace

Poslední komentáře v diskuzi

(celkem 0)
Diskuze je prázdná. Buďte první.
Jaký operační systém má váš mobil?
3208
591
1043
395
374
460
6071 hlasů

3Dgrafika DigitalDooM´s DigiWorld
ke stazeni

Neustálé přepínání Windows 10 do režimu spánku

Článek Neustálé přepínání Windows 10 do režimu spánku Trápí vás neustálé přepínání Windows 10 do režimu spánku a nevíte jak si s tím poradit? Pak vězte, že na vině je Microso...

Nintendo NES se vrací v mini verzi

Článek Nintendo NES se vrací v mini verzi Sice nám sotva začaly prázdniny, ale o tenhle připravovaný vánoční dárek se prostě nejde nepodělit. Nintendo, tedy legen...

Opera developer

Náhled programu Opera developer Opera developer je vývojová verze prohlížeče webových stránek který si...

Skype nejnovější verze

Náhled programu Skype nejnovější verze Jednoduchý program pro snadné telefonování přes internet Skype, obzvlá...

Drive Megapolis

Náhled programu Drive Megapolis Simulátor Drive Megapolis je další z řady takových těch velkých simulá...

Daemon tools v češtině

Náhled programu Daemon tools v češtině Prověřený nástroj pro práci s obrazy disků respektive s virtuálními me...


Porse.cz - český download rozcestník, hry ke stažení zdarma | Kontakty | Reklama | Podmínky užívání | Přidat obsah | Ikonky pro Vaše stránky